Rekordmange løp Nyttårsløpet

01-01-20, 00:39
275 startende er rekord for Nyttårsløpet og hele 63 fra OK Moss og Team Jeløy. 5 klasseseire til Emma (D11-12), Elisabeth (D50), Tordis (D70), Alfred (H15-16) og Stephen (B-åpen).
Under Nyttårsløpet ble det også satt en uoffisiell norgesrekord i antall starter i løpet av en sesong da klassevinner i H60 Richard Zeiner-Gundersen fra Lierbygda OL startet i sitt 210-ende orienteringløp i 2019, noe som er 9 løp mer enn den tidligere sesongrekorden.


2019-12-31 Nyttårsløpet, OK Moss

N-åpen, 1 800 m (21): 0) Christan A. Amundsen, Trøsken IL, 41.56, 0) William A. Amundsen, Trøsken IL, 41.18, 0) Amelia Aune Bryne, OK Moss, 27.14, 0) Olivia Aune Bryne, OK Moss, 40.37, 0) Odin Schei Danevad, Ås-NMBU Orientering, 15.31, 0) Aron Rostveit Elmi, OK Moss, 21.16, 0) Mathias Hattestad Gautesen, Nydalens SK, 24.04, 0) Eldar Helgerud, Halden SK, 1.01.43, 0) Ivar Helgerud, Halden SK, 1.01.29, 0) Ella Aune Rytter Jakobsen, OK Moss, 40.49, 0) Edvinas Kontautas, OK Moss, 20.35, 0) Eva Kontaute, OK Moss, 33.59, 0) Gustav Lemjan, OK Moss, 43.19, 0) Mira Lundsrud, OK Moss, 25.02, 0) Sigrid Hausken Nordberg, Nydalens SK, 28.18, 0) Tarjei Hausken Nordberg, Nydalens SK, 24.00, 0) Eline Pedersen, OK Moss, 33.18, 0) Mia Pedersen, OK Moss, 33.47, 0) Theo Pedersen, OK Moss, 34.11, 0) Sturla Sigurdsson, Stokke IL, 22.16.

DH -10, 1 980 m (5): 0) Trym Breimo, OK Moss, 30.44, 0) Anders Rostveit Elmi, OK Moss, 23.23, 0) Johannes Gaustad, Ås-NMBU Orientering, 59.05, 0) Tuva Lundsrud, OK Moss, 19.40, 0) Vigdis Sigurdsdottir, Stokke IL, 23.32.

D 11-12, 2 510 m (3): 1) Emma Aune Jakobsen, OK Moss, 31.47, 2) Erle Elise Wold, OK Moss, 35.42.

D 15-16, 3 010 m (2): 1) Hanna Rehn, Nordre Follo Orientering, 32.40, 2) Julie Sophie Wold, OK Moss, 41.42.

D 17-, 4 450 m (19): 1) Anne M Hausken Nordberg, Nydalens SK, 32.21, 11) Karoline Bjørnerød, OK Moss, 42.19, 17) Marie Lindløv Jensen, OK Moss, 51.14, 19) Selma Kristiansen, OK Moss, 1.00.58.

D 40-, 3 010 m (7): 1) Helena Axelsson, Nydalens SK, 31.57, 3) Hanne Wold, OK Moss, 39.18, 4) Kristine Roskifte, OK Moss, 41.40, 5) Hege Rytter Jakobsen, OK Moss, 44.56, 6) Elisabeth Aune Jakobsen, OK Moss, 55.39, 7) Eli Rudshagen, OK Moss, 57.54.

D 50-, 3 010 m (21): 1) Elisabeth Rømcke, OK Moss, 33.03, 11) Astrid Bjørnerød, OK Moss, 39.40, 20) Marit-Elin Iden, Team Jeløy, 48.52.

D 60-, 3 010 m (7): 1) Grete S B Hovi, Skien OK, 34.38, 4) Reidun Braathen, OK Moss, 52.14.

D 70-, 3 010 m (2): 1) Tordis Rytter Jakobsen, OK Moss, 1.10.06.

H 11-12, 2 510 m (5): 1) Magnus Sigurdsson, Stokke IL, 22.42, 3) Brage Kristiansen, OK Moss, 45.40.

H 13-14, 3 030 m (5): 1) Gabriel Gjone, Sandefjord OK, 23.29, 5) Birk Breimo, OK Moss, 46.03.

H 15-16, 4 450 m (10): 1) Alfred Bjørnerød, OK Moss, 29.47, 4) Sondre Ladim, OK Moss, 37.53, 7) Sebastian Blomfeldt Unnerud, OK Moss, 41.07.

H 17-, 5 480 m (32): 1) Anders Nordberg, Nydalens SK, 33.52, 11) Jon Pedersen, OK Moss, 40.52, 20) Erik Rytter Jakobsen, OK Moss, 47.21, 25) Thomas Tubbehaugen, OK Moss, 59.56, 27) Adam Kristiansen, OK Moss, 1.11.01.

H 40-, 4 450 m (17): 1) Thomas Bedin, Indre Østfold OK, 33.35, 4) Thomas Roskifte, OK Moss, 37.35, 14) Vegar Kristiansen, OK Moss, 46.24, 16) Henning Bratland Carlsen, OK Moss, 49.55.

H 50-, 4 450 m (39): 1) Jan Richard Eriksen, Asker Skiklubb, 33.17, 16) Tore Bjørnerød, OK Moss, 42.29, 22) Kjetil Karlsen, Team Jeløy, 46.59.

H 60-, 3 010 m (20): 1) Richard Zeiner-Gundersen, Lierbygda OL, 28.07, 5) Karl Aasmund Erøy, OK Moss, 32.34, 7) Bjørn Arnfinn Paulsen, OK Moss, 33.50, 15) Roy Gjerding, OK Moss, 41.19, 16) Harald Bauger, OK Moss, 41.52.

H 70-, 3 010 m (17): 1) Willy Grønstad, Gimle IF, 29.23, 2) Per Reidulf Holm, OK Moss, 35.44, 6) Ola Bækkevold, OK Moss, 43.33, 8) Jan Jansen, OK Moss, 46.33, 11) Per Oscar Saugestad, OK Moss, 48.13, 13) Thore Løken, OK Moss, 56.00, 15) Harald Wibye, OK Moss, 1.01.54.

B-åpen 3km, 3 030 m (23): 1) Stephen Roger Bryne, OK Moss, 32.49, 16) Ingrid Bratland Tjernshaugen, OK Moss, 55.40, 20) Kaia Rytter Tveiten, OK Moss, 1.16.03, 21) Erik Asbjørnsen, OK Moss, 1.16.13.

C-åpen 2km, 2 510 m (8): 1) Stian Lillegård, Lillomarka OL, 36.31, 2) Harald Grøndal, OK Moss, 47.16, 5) Jan Løken Johannessen, OK Moss, 1.28.05.

Tilbake


Kalender

Egentrening Påmeldingsfrister
28.01.20Ås by Night & Fog Cup #5
13.03.20Nordjysk 2-Dages 2020
27.03.20Nattsvermeren
28.03.20Blåveissprinten
18.04.20Lørdagskjappen