OK Moss markerte seg i Gränsjakten

14-07-11, 07:17
I det tradisjonellet 3-dagersløpet rett pver grensen ved Svinesund markerte OK Moss seg ved å vinne den avsluttende jaktstarten i H45 ved Tore Bjørnerød og i H70 ved Harald Lundhaug. I tillegg var Johanne Bratland Tjernshaugen bare sekunder fra å vinne jaktstarten i D12, mens Alfred Bjørnerød var helt suveren i yngste klasse.
Det var kun 10 løpere fra OK Moss blant drøyt 500 startende, men det ble en rekke gode resultater.

1. etappe (mandag 11. juli)
H21 4.48 km (52 deltakere)
1. Olav Lundanes, Halden SK 27.54
42. Henning Bratland Carlsen 44.18
49. Thomas Schive 55.20

D12 2,27 km (9)
1. Hedda Raadal Bjørlo, Halden SK 30.38
3. Johanne Bratland Tjernshaugen 34.07

D10 2,22 km (15)
1. Ellen Blennow, Falköpings AIK OK 19.27
3. Karoline Bjørnerød 30.13

H45 3,74 km (32)
1. Peter Cederberg, Vänersborg SK 28.12
2. Tore Bjørnerød 30.16

H50 3,61 km (25)
1. Terje Mathisen, Nydalens SK 29.06
15. Christopher Schive 43.28

H60 3,39 km (24)
1. Svein Jacobsen, IL Tyrving 29.59
20. Ola Bækkevold 58.04

H65 2,90 km (15)
1. Lars Granefelt, OK Tyr 29.05
11. Per Anders Flesjø 48.54

H70 2,84 km (10)
1. Harald Lundhaug 31.21

Inskolning 1,93 km (21)
1. Alfred Bjørnerød

2. etappe (tirsdag 12. juli)
H21 4.53 km (48 deltakere)
1. Emil Wingstedt, Halden SK 28.01
33. Thomas Schive 38.38
47. Henning Bratland Carlsen 49.31

D12 2,49 km (9)
1. Ragne Wiklund, Nydalens SK 24.20
3. Johanne Bratland Tjernshaugen 25.21

D10 1,88 km (13)
1. Alva Sonesson, Falköpings AIK OK 12.41
3. Karoline Bjørnerød 18.28

H45 3,82 km (31)
1. Tore Bjørnerød 30.43

H50 3,82 km (24)
1. Sören Jonsson, Nydalens SK 31.04
15. Christopher Schive 51.57

H60 3,36 km (23)
1. Svein Jacobsen, IL Tyrving 31.18
15. Ola Bækkevold 41.09

H65 3,20 km (15)
1. Bengt-Olof Johansson, Stångenäs AIS 33.01
12. Per Anders Flesjø 45.02

H70 2,84 km (10)
1. Harald Lundhaug 30.27

Inskolning 1,75 km (21)
1. Alfred Bjørnerød

3. etappe (onsdag 13. juli)
H21 8,47 km (48 deltakere)
1. Mats Haldin, Halden SK 1.01.47
25. Thomas Schive 1.19.47
34. Henning Bratland Carlsen 1.34.30

D12 2,65 km (9)
1. Johanne Bratland Tjernshaugen 31.47

D10 1,98 km (15)
1. Alma Wilhelmsson, Falköpings AIK OK 12.45
11. Karoline Bjørnerød 21.53

H45 6,31 km (31)
1. Lars Johansson, Karlsbyhedens IK 50.47
2. Tore Bjørnerød 51.20

H50 5,57 km (24)
1. Terje Mathisen, Nydalens SK 51,41
12. Christopher Schive 1.23.06

H60 4,46 km (24)
1. Per Ivarsson, Trollhättans SOK 46.41
14. Ola Bækkevold 1.02.46

H65 4,18 km (15)
1. Bengt-Olof Johansson, Stångenäs AIS 42.34
11. Per Anders Flesjø 55.44

H70 3,58 km (9)
1. Harald Lundhaug 36.27

Inskolning 2,01 km (21)
1. Alfred Bjørnerød

Tilbake


Kalender

Egentrening Påmeldingsfrister
20.11.19Tur-o-avslutning