Pinseløpene

10-06-19, 15:32
Mosseløperne har fordelt seg ganske likt mellom løpene på Kongsberg og Hamar. Lokale resultater:
2019-06-08 Pinsesprinten (Hamar)

N-Åpen, 1 810 m (67): Eline Pedersen, OK Moss, fullført; Mia Pedersen, OK Moss, fullført.

D 11-12, 2 150 m (19): 1) Jenny Danevad, Fredrikstad SK, 12.00, 5) Emma Aune Jakobsen, OK Moss, 14.16.

H 15-16, 2 890 m (22): 1) Sander Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 14.33, 3) Alfred Bjørnerød, OK Moss, 15.35, 7) Sondre Ladim, OK Moss, 16.44.

H 35-, 2 890 m (15): 1) Ragnar Tonjer, Nydalens SK, 15.37, 2) Erik Rytter Jakobsen, OK Moss, 16.11.

H 45-, 2 870 m (40): 1) Kenneth Bilstad, Vang OL, 14.12, 4) Tore Bjørnerød, OK Moss, 16.31.

Direkte C, 2 310 m (18): 1) Miguel Valero, Halden SK, 16.02, 14) Elisabeth Aune Jakobsen, OK Moss, 27.42.

2019-06-08 Pinseløpet, dag 1 (Kongsberg)

D 17-18, 3 750 m (28): 1) Oda Scheele, Nydalens SK, 32.37, 16) Marie Lindløv Jensen, OK Moss, 42.16.

D 70-, 2 740 m (11): 1) Kari Strande, Ringerike OL, 31.41, 7) Inger Lindløv, OK Moss, 43.27.

H 50-, 3 970 m (36): 1) Henning Røberg, Nittedal OL, 29.01, 13) Torgeir Snilsberg, OK Moss, 35.08.

H 60-, 3 290 m (13): 1) Kjell Dale, Sandnes IL (Rogaland), 27.36, 4) Karl Aasmund Erøy, OK Moss, 32.01.

H 75-, 3 050 m (21): 1) Ivar Helgesen, Sørreisa OL, 34.31, 10) Knut Lindløv, OK Moss, 44.34.

Direkte A-Lang, 4 770 m (23): 1) Øystein Rastad, Asker Skiklubb, 37.43, 9) Hallvard Koren, OK Moss, 49.54.

2019-06-09 Elgdilten (Hamar)

D 11-12, 2 010 m (17): 1) Jenny Danevad, Fredrikstad SK, 16.21, 7) Emma Aune Jakobsen, OK Moss, 24.49.

H 15-16, 3 660 m (27): 1) Sander Tonjer Fingarsen, Elverum OK, 32.36, 4) Alfred Bjørnerød, OK Moss, 34.13, 8) Sondre Ladim, OK Moss, 34.53.

H 35-, 4 090 m (10): 1) Ragnar Tonjer, Nydalens SK, 33.50, 2) Jon Pedersen, OK Moss, 34.45, 6) Erik Rytter Jakobsen, OK Moss, 40.16.

H 50-, 3 800 m (27): 1) Tore Nymark, Varegg Fleridrett, 29.51, 4) Tore Bjørnerød, OK Moss, 31.54.

Direkte C, 1 970 m (22): 1) Balder Hasvik Larsen, Halden SK, 19.21, 6) Elisabeth Aune Jakobsen, OK Moss, 36.04.

2019-06-09 Pinseløpet, dag 2 (Kongsberg)

H 60-, 4 020 m (15): 1) Øyvind Roger Hansen, Røyken OL, 38.58, 14) Karl Aasmund Erøy, OK Moss, 1.03.45, 15) Roy Gjerding, OK Moss, 1.04.43.

H 75-, 3 580 m (15): 1) Harald Lundhaug, OK Moss, 48.22.

Direkte A-Kort, 3 890 m (60): 1) Håkon Heggedal, Nydalens SK, 37.07, 53) Harald Wibye, OK Moss, 1.54.30.

Direkte A-Lang, 6 630 m (25): 1) Ledig Startnr, IL Koll, 52.56, 12) Hallvard Koren, OK Moss, 1.15.15.

2019-06-10 Løvspretten (Hamar)

D 11-12, 1 630 m (12): 1) Jenny Danevad, Fredrikstad SK, 12.16, 6) Emma Aune Jakobsen, OK Moss, 21.13.

H 15-16, 6 070 m (25): 1) Brage Takle, Kristiansand OK, 48.34, 5) Alfred Bjørnerød, OK Moss, 56.15, 9) Sondre Ladim, OK Moss, 59.08.

H 21-, 10 480 m (33): 1) Anders Haga, Raumar Orientering, 1.08.40, 27) Torgeir Snilsberg, OK Moss, 1.52.19.

H 35-, 7 490 m (6): 1) Vytautas Grasys, Fossum IF, 1.05.56, 2) Erik Rytter Jakobsen, OK Moss, 1.12.37.

H 50-, 6 740 m (25): 1) Tore Nymark, Varegg Fleridrett, 54.42, 4) Tore Bjørnerød, OK Moss, 1.02.02.

Direkte A, 5 330 m (39): 1) Sverre W Kaas, Nydalens SK, 44.27, 3) Jon Pedersen, OK Moss, 47.48

Direkte C, 1 600 m (27): 1) Marte Mo Vaadal, NOTEAM, 21.28, 18) Elisabeth Aune Jakobsen, OK Moss, 37.36.

2019-06-10 Pinseløpet, dag 3 (Kongsberg)

D 17-18, 5 350 m (14): 1) Mina Jørgensen, Tyrving IL, 53.14, 8) Marie Lindløv Jensen, OK Moss, 1.14.10.

D 70-, 2 580 m (8): 1) Marit Vågsnes, Kolbotn og Skimt OL, 35.56, 5) Inger Lindløv, OK Moss, 51.49.

H 60-, 4 090 m (11): 1) Knut Wiig Mathisen, Porsgrunn OL, 36.52, 6) Karl Aasmund Erøy, OK Moss, 46.05, 10) Roy Gjerding, OK Moss, 1.04.48.

H 70-, 3 740 m (19): 1) Tor Trøan, Hadeland OL, 40.55, 17) Per Oscar Saugestad, OK Moss, 1.13.56.

H 75-, 3 210 m (15): 1) Ivar Helgesen, Sørreisa OL, 39.06, 2) Harald Lundhaug, OK Moss, 39.48, 10) Knut Lindløv, OK Moss, 48.44.

Direkte A-Lang, 6 280 m (23): 1) Kjetil Okkenhaug, Emblem IL, 46.52, 10) Hallvard Koren, OK Moss, 1.10.54.

Tilbake


Kalender

Egentrening Påmeldingsfrister
24.08.19KM - mellomdistanse
25.08.19KM - stafett
27.08.19Ungdomsserien - løp 4
28.08.19Onsdagstrening for A +B
29.08.19Treningsløp, Torebråte
01.09.19KM - langdistanse
03.09.19Ungdomsserien - løp 5
05.09.19Treningsløp/ MM mellom - Fjell
07.09.19Ungdomsserien - finale